máj
07

Tolnay Kálmán László Emlékverseny beszámolója 

Írta: Dobos Krisztián
Tolnay Kálmán László Emlékverseny beszámolója 2012. május 05-én (szombaton) került megrendezésre a Balatonfüredi Yacht Club idei évi első versenye, a Docler Holding Nagydíj - Tolnay Kálmán László Emlékverseny.

A túraversenyt idén második alkalommal szenteltük Tolnay Kálmán László (Laci bácsi) emlékének, aki kétszeres Olimpikonként, többszörös magyar bajnokként, és Kékszalag győztesként meghatározó személyisége volt a magyar vitorlázás történetének.

Az időjárás a tavalyihoz hasonlóan igen kegyes volt a résztvevőkhöz, és a Balatonfüred-Paloznak-Siófok-Balatonfüred-Tihany-Balatonfüred távot napsütéses időben, 15-20 csomós szélben, a 10 órai rajtot követően 32 hajó, több, mint 150 fős legénysége teljesítette.

A díjátadón Tolnay Kálmán László unokája, Tolnay Trisztán Péter méltatta Nagypapáját, majd abszolút  és Yardstick I-II. kategóriában kiosztásra kerültek a díjak, melyeket a főszponzor, a Docler Holding képviseletében Nemes Tamás, a  BYC női szörfös olimpikonja Detre Diána és a BYC Elnöke Aranyos József adtak át.

Abszolút végeredmény:

1. Szentkirály - Principessa (PYC)
(Rausenberger Miklós, Pénzes Botond, Major Zoltán, Sztankov Attila, Pénzes Attila, Major Miklós, Pfaff András, Oroszlán Gábor, Belle Örs, Bárdos Mihály, Seres Péter, Tisóczki Ferenc, Sárközy András, Tóth Mátyás)

2. Írókéz (BYC)
(Bartos Zoltán-BYC, Kiss Péter-TVSK, Pajor Zsolt-TVSK, ifj. Gosztonyi András-TVSK, Litkey Balmaz-BYC, Lőrincz Benedek-AYC, Hölczl Krisztina-AYC)

3. Csimborasso (TVSK-BYC)
(F. Csák Beatrix, Fazakas Szilvia, Fazakas György, Balogh András-BYC, Hegedűs Tibor-Lelle SC)

Yardstick I. végeredmény:

1. Szentkirály - Principessa (PYC)
(Rausenberger Miklós, Pénzes Botond, Major Zoltán, Sztankov Attila, Pénzes Attila, Major Miklós, Pfaff András, Oroszlán Gábor, Belle Örs, Bárdos Mihály, Seres Péter, Tisóczki Ferenc, Sárközy András, Tóth Mátyás)

2. Nelson (BYC)
(Varga Lajos, Dancs Antal, Németh Ákos)

3. Csimborasso (TVSK-BYC)
(F. Csák Beatrix, Fazakas Szilvia, Fazakas György, Balogh András-BYC, Hegedűs Tibor-Lelle SC) 

Yardstick II. végeredmény:

1. Testosteron (Szélkerék)
(Marik Tamás, Dombi Norbert, Tóth Lukács, Kovács Gergely)

2. Anna (TVSK)
(Galambos Zoltán, Rózner Tamás, Vavra Csaba)

3. Szirákó (TVSK)
(Jakab László, Vincze Gábor - Vizügy, Livagyin Attila)

 

Gratulálunk mindenkinek, jövőre ugyanekkor ugyanitt találkozunk! További jó szelet!


Dobos Krisztián